Breussova masáž


Balzám pro páteř a meziobratlové ploténky

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.


Úspěšná regenerace plotének

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru „Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)


Meziobratlová ploténka:

Pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku…

S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.


Masáž doporučujeme:

Vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky, je vhodná i u starých lidí, prevence onemocnění páteře a k uvolnění napjatého zádového svalstva


Masáž nedoporučujeme:

Kontraindikace:

osteoporóza v pokročilém stadiu ( v začátcích je naopak vhodná )

 těhotenství ( masíruje se vleže na břiše )

Bechtěrevova nemoc

onkologická onemocnění

 

Upozornění:

Jelikož třezalka obsahuje hypericin, který může u citlivých osob vyvolat fotosensibilitu, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži, nedoporučuje se 24hodin po této masáži slunění!

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému ( např.degenerace ploténky ), ale zabývá se hlavně prevencí.

Pro účinnou terapii se doporučuje alespoň 2x týdně. Jelikož se jedná o velmi jemnou masáž, lze ji libovolně opakovat, dle potřeby.