Co je kinesio-taping a čím je tak úžasný?

Kinesio-taping či tejpování je dílem japonského chiropraktika Dr Kenza Kasa, jehož úsilí o urychlení léčby zranění a optimalizaci průběhu akutních a chronických onemocnění bylo korunováno vývojem zcela nového revolučního materiálu na bázi pružné bavlny. Ten co nejvěrněji kopíruje vlastnosti lidské pokožky. Kinesio-tejpy vyrobené z tohoto materiálu dovolují svalům aktivně pracovat bez omezení pohybu končetin a ponechávají nerušený krevní oběh. Zároveň máte jistotu, že jsou vaše svaly chráněny před dalšími problémy.

Kvalitní tejpy můžete aplikovat naprosto snadno díky použitému akrylátovému lepidlu, jehož unikátní složení minimalizuje riziko alergických reakcí. To je na tejp nanášeno vlnovitě, díky čemuž mezi tejpem a pokožkou zůstávají volné průchody umožňující proudění vzduchu a cirkulaci tělesných tekutin. Dokážete tak pozitivně ovlivnit funkci vašich svalů a kloubů podpořit lymfatický systém.
Tím, že na postižené místo aplikujete tejp s takto naneseným lepidlem, aktivujte tlakovou redukci tkání – zvětšíte prostor mezi svaly a pokožkou a svaly a napomůžete regulaci oběhu krve i lymfy. Kinesio-tape současně stimuluje vaše proprioreceptory, čímž dochází ke zmírnění napětí a zlepšení funkce vašich kloubů. Tlak na okolní tkáně vám pomůže zmírnit pociťovanou bolest.